Pochody a výlety

Pochody a výletyVlčí rokle je přírodní památka, která stojí za vidění. 

12. ročník – KČT STARÁ PLAVBA 
15. ročník – Blanka a Honza


Exkurze v kostele a na věži

V elektrárně nás provedl Honza Kynčl a následoval výlet v našem okolíTřeštibok je skalní vyhlídka
 na žluté turistické značce z obce Petrov, poblíž obce Jílové u Prahy.

Vyhlídka je u obce Třebsín, ve středních Čechách. Přímo naproti vyhlídce je známá osada Ztracenka. 

Sešlo se nás 9 – Vlaďka a Jarda, Eva a Karel, Jackie a Mirka, Dáša a Honza, Karel parník,  každý z nás ušel asi 3 986 kroků.
Třetí ročník akce pořádá římskokatolická farnost Štěchovice. Je to putování se světlem vycházejícím z kostela sv. Jana Nepomuckého přes osady Fáberka, Ztracenka a SKOT. Cíl hostinec U Taterů.

Altánek postavili Skoťáci v roce 1989 a zaplatila babička Taterová. Svatý Hubert (†727) byl franský biskup, zakladatel města Lutychu a křesťanský svatý.  

Jde se podél dolního toku řeky Sázavy. Stezka je místy vytesána ve skále nebo vyskládána z kamene a měří asi 7 km. První úsek byl otevřen v roce 1920.

Kolektivní akce Klubu českých turistů Praha 1, (organizátor Zdeněk Jirásek), osad Ztracená naděje, Fáberka a SKOT a Blanky a Honzy Reichardtových – (pro ně už 14. ročník). Pro Klub českých turistů je to 11. ročník.

 

Kolektivní akce Klubu českých turistů Praha 1, (organizátor Zdeněk Jirásek), osad Ztracená naděje, Fáberka a SKOT a Blanky a Honzy Reichardtových – (pro ně už 13. ročník). Pro Klub českých turistů je to 10. ročník. 

      Ne zrovna moc známá trasa a přitom hodně zajímavá.

Závist – největší keltské opidum v Čechách. Nadmořská výška 391.

Chatová osada Sladováře

Pochod vedl kolem Kolny, umrlčí cestou, dále na Vyhlídku – Čumendu, kde nás přivítal Karel Kubý na své chatě. Od Karla se šlo k bývalé restauraci Vyhlídka – ta je už dlouho zavřená. Karel tam pověsil vývěsní štít Území strašlivé žízně. Trasa měla asi 8 km.

Vyrazili jsme od Taterů v sestavě Karel kapitán, Jackie a jeho žena Mirka, Franta Tůma, Dáša a Jenda, Eva a Karel, Dudli, Franta Šturma, Gubby a Kristína a její Marek, Standa Žemlička, Karel Kubý, Dana Vacková a další kamarádi kamarádů.

 Pan farář ThMgr. Paweł Adam Dębek uspořádal putování se světlem vycházejícím z kostela se zastávkami v osadách Fáberka, Ztracená naděje a SKOT. Sraz byl v 10 hodin u kostela u sv. Jana Nepomuckého ve Štěchovicích. Cíl byl u sv. Jana Nepomuckého v Třebenicích. Akci uzavřelo setkání  U Taterů, kde Pavel Tater předal poutníkům dar za propagaci trempinku a pan farář se stal čestným členem osady SKOT. 

Na pozvání Karlíka-parníka.


Pexova strouha – převozníka zajistil kamarád Zelí, pak vzhůru do osady KENO, dál na Vysoký Újezd a vrchem do Staré Rabyně. Nechyběl táborák s občerstvením, které zajistil kamarád Attila.

Tradice pochodu se táhnoucí od roku 2004. Zpočátku jen pro kamarády Blanky s Honzy. Později se přidal Klub turistů z Prahy a tehdy sem začalo parníkem jezdit hodně desítek turistů. Bohužel fotografie z těch dob nemáme.


 

Page generated in 0,355 seconds. Stats plugin by www.blog.ca