Pochody a výlety

Pochody a výlety               Přírodní památka

12. ročník – KČT STARÁ PLAVBA 
15. ročník – Blanka a Honza  


Exkurze v kostele a na věži 

v elektrárně nás provedl Honza Kynčl    a následoval výlet v našem okolí


je skalní vyhlídka
 na žluté turistické značce z obce Petrov, poblíž obce Jílové u Prahy.


vyhlídka je u obce Třebsín,
ve středních Čechách. Přímo naproti vyhlídce je známá osada Ztracenka.  

sešlo se 9 kamarádů – Vlaďka a Jarda, Eva a Karel, Jackie a Mirka, Dáša a Honza, Karel parník,  každý z nás ušel asi 3 986 kroků.
Třetí ročník, akci pořádá Římskokatolická farnost Štěchovice. Je to putování se světlem vycházejícím z kostela sv. Jana Nepomuckého. Jde se přes osady Fáberka, Ztracenka a SKOT. Cíl hostinec U Taterů. 

Altánek postavili skoťáci v roce 1989, altánek zaplatila babička Taterová. Svatý Hubert (†727) byl franský biskup, zakladatel města Lutychu a křesťanský svatý.  

podél dolního toku řeky Sázavy. Stezka je místy vytesána ve skále nebo vybudována z kamenného zdiva a měří asi 7 km. První úsek byl otevřen v roce 1920.  

První zmínky o zámku Hořovice, jsou z druhé poloviny 12. století, tehdy se jednalo o tvrz, později byla tvrz přestavována postupně na zámek.

Na tomto kolektivním díle se podílejí Klub českých turistů Praha 1, organizátor Zdeněk Jirásek, osada Ztracená naděje, osada Fáberka, osada SKOT, Blanka a Honza Reichardtovi – jejich 14. ročník.
Od doby co to převzal Klub českých turistů, je to 11. ročník. 
na této naučné stezce je více tras, my jsme šli trasu dlouhou 7 km, byl hezký den. Přijeli jsme z Měchenic, do Staré Huti vlakem. Památník Karla Čapka je muzeum věnované životu a dílu spisovatele Karla Čapka a jeho ženy, herečky Olgy Scheinpflugové. na tomto kolektivním díle se podílejí Klub českých turistů Praha 1, organizátor Zdeněk Jirásek a Blanka a Honza Reichardtovi – Svatojánské proudy, osada Ztracená naděje, osada Fáberka, osada SKOT.
Toto byl 10. ročník od Klubu českých turistů

plocha, kde bylo Hradiště Závist je nyní hodně zarostlé. Bylo to největší keltské oppidum  v Čechách. Nadmořská výška 391.  tento výlet nabídl více turistických míst  chatová osada Sladováře   pochod vedl kolem Kolny, umrlčí cestou, dále na Vyhlídku – Čumendu, kde SKOT přivítal Karel Kubý na své chatě. Od Karla se šlo k bývalé restauraci Vyhlídka, ta je už dlouho zavřená. Karel tam pověsil vývěsní štít Území strašlivé žízně. Trasa měla asi 8 km. sraz byl v 10.00 u hospody.  Šel Karel kapitán, Jackie a jeho žena Mirka, Franta Tůma, Dáša a Jenda, Eva a Karel, Dudli, Franta Šturma, Gubby a Kristína a její Marek, Standa Žemlička, Karel Kubý, Dana Vacková a další kamarádi našich kamarádů, které moc neznáme.  pan farář ThMgr. Paweł Adam Dębek uspořádal putování se světlem vycházejícím z kostela se zastávkami v osadách Fáberka, Ztracená naděje a SKOT. Sraz byl v 10 hodin u kostela u sv. Jana Nepomuckého ve Štěchovicích. Cíl byl u sv. Jana Nepomuckého v Třebenicích. Dále se pak  pokračovalo do hospody U Taterů. V hospodě přivítal pana faráře  a partu turistů Pavel Tater a předal mu dar za propagaci trempinku a pan farář se stal čestným členem osady SKOT. tato akce má začátek v roce 2004. Asi 2-3 roky to  bylo jen o takovém množství turistů, kamarádů, které oslovila Blanka s Honzou. Pak se přidal Klub turistů z Prahy a tehdy sem začalo parníkem jezdit asi o 200 turistů více. Není žádná fotografie.     pozvání dal Karlík parník.
Pexova strouha (převoz lodí zajišťoval kamarád Zelí), vzhůru do osady KENO, dále do Vysokého Újezdu, po vrchu do Staré Rabyně.Nechyběl táborák s občerstvením, které zajistil kamarád Attila. Fotky v této galerii jsou rozházené, upravíme to. 

Page generated in 0,460 seconds. Stats plugin by www.blog.ca