Znovu založení osady SKOT

ZAL OSADA

titul znovu zaloz.

SKOT ZAKLAD

Nová vlajkahlavním motivem současné podoby vlajky, jsou červenobílé pruhy. Tyto dvě barvy připodobňují dva ze tří hlavních znovu zakládajících členů osady, bratry Taterovi – Gubbyho a Šumáka. Třetím byl Venca Čermák (Attila) – proto tři červené pruhy na vlajce. Přes všechny pruhy je v horní části modrý nápis SKOT. Autorem grafického propojení písmen „S“ a „T“ je Kamil Kauble. Vlajka v levé části obsahuje pět bílých hvězd v modrém poli znázorňujících pět osad, ze kterých SKOT vznikl. Původní vlajka barevné pruhy ani hvězdičky neobsahovala, hvězdičky byly dodány vlivem „amerikanismu“.

Osada žije převážně sportem a tak vzniká i první nohejbalový turnaj osady SKOT. Hraje se i volejbal, hokej, pořádají se společné výlety a oslavy v hospodě „U Taterů“, což byla a dodnes je osadní klubovna. Hudbu zajišťuje Berlička a Jackie, někdy i Mirek Burian, Panda a Johny. Nový SKOT tvrdou rukou řídí od začátku šerif Gubby, zástupcem je Šumák. V roce 1984 je SKOT spoluzakladatelem trampské ligy.

Sportovní charakter SKOTu se projevil na nové vlajce. Vycházela z vlajky původní z roku 1937, na níž přibyly dva červené svislé pruhy a v modrém klínu je pět bílých hvězd, symbolicky znázorňujících spojené kluby. Středem vlajky je svislý nápis „nohejbal“. Byl také ustanoven osadní výbor:

Předseda Pavel Tater (Gubby)
Jednatel Petr Tater (Šumák)
Pokladník Václav Čermák (Attila)
První členové: Venca Tater (Košťál)
  Martin Zdenek (Kobylí hlava – Prcan)
  Karel Čaban (Ježek)
  Béda Čaban (Paťoun)
  Jirka Kauble (Bída)

Při této příležitosti byl uspořádán I. nohejbalový turnaj SKOTu, hraje se na novém hřišti. Ohlas na turnaj byl obrovský, všichni se těší na další ročník.

Page generated in 0,403 seconds. Stats plugin by www.blog.ca