Dětská olympiáda

detska olyp a dalci akce

titul et.olymp 2

Dětská olympiáda – tak už v roce 1977 si prostě Jarka Drahotová, Pavlína Taterová, a Šumák řekli, že by osadní děti měly víc poskakovat, běhat a všelijak se hýbat. A tak přišli s otázkami – Dětskou olympiádu? Poslední sobotu v srpnu? Asi od 14:00? – a 1.ročník dětské olympiády v osadě Doubí na Rafandě byl na světě. V roce 1982 ještě přišla otázka „Proč ne na hřišti na Močidlech?“ No a holky a kluci házeli koulí, sekyrkou, nožem, uběhli 30 a 300 metrů, skákali do výšky i do dálky, stříleli ze vzduchovky a lukem.  A takto už to běží pořád.

     … vítězové

Olympijský oheň vzplanul v 15.00 na Močidlech. Jedná se o projekt olympijského výboru SKOT. Olympijskou pochodeň, přinesl nositel základní řídící a organizační složky olympijského hnutí a olympijské myšlenky Petr Tater, zvaný též Šumák. Štafetu přebral od mnoha běžců a než byl zapálen slavnostní oheň, tak oběhl stadion třikrát. Oheň byl udržován po dobu olympijských her.

Mladí účastníci nejsou ochuzeni o slavnostní ceremoniál, olympijský emblém, vlajku, hymnu hostitelských Močidel, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Atmosféru násobí vlajkonoši a horizontálně rozvinutá vlajka.

Závěrečný pokřik „Zvu mládež celého světa na olympijské hry 2021″, vydal Šumák.


18. 8., teplé počasí, velký počet dětí a jejich nadšení z pohybu.


a další akce

Page generated in 0,346 seconds. Stats plugin by www.blog.ca