Zde najdeš informace o tom co chystáme a co a jak už proběhlo v roce 2022

Alt text

Koukni kamaráde, co chystáme za akce:

Osadní volejbal, hrajeme v sezoně 2022 každou sobotu v 17:00

30. 4. – čarodějnice pro děti na osadním hřišti v 16.30 –  velké čarodějnice u pomníčku v 21.00 a hudba

1.5. – čištění studně pro odběratele vody z Močidel

21. 5. – trempská liga na Dashwood odjezd v 7.30

28. 5. – dětský den na Močidlech začátek v 10.00, bojovka, divadélko, akce  policie

18. 6.  –  U Taterů v hostinci oslavíme 100 let hospůdky, hudba

21. 8. – dětská olympiáda na Močidlech

11. 9. – nohejbalový turnaj na SKOTu

7. 12. – vánoční setkání od 17.00

30.12. sváteční osadní pochod

18. 6. 2022 A je to tady. Samotné centrum osadního dění a v trampském světě opravdu pojem – hospoda U Taterů – slavila 100 let od chvíle, kdy děda Taterů začal nabízet výletníkům a zvláště trampům osvěžení pro tělo, ale vlastně i pro radost duše. Všechno co a jak tenkrát začínalo se můžete dočíst ve večerníku Taterníku, který vyšel k této příležitosti v nákladu 100 ks a který si v hospodě můžete půjčit. 

Oslavy byly přiměřené jubileu. To znamená, že velké. Hospoda narvaná. Nebylo volné místo k sezení a snad i ke stání. Obsluhovala celá rodina Taterů a další osadní síly. Hukot desítek hovorů a pokřiků. A do toho všeho zpěv a muzika. No prostě chaos jaký má být. No asi takhle to vypadalo (bude doplněno):

I pár darů od kamarádů – a bylo jich víc.

__________________________________________________________________

4. 6. 2022 Jen tak mimochodem jsme využili příležitosti se sejít a „zaslavit“ si. Čulda a Libor se s námi podělili o kulaté výročí narození (proslýchá se, že sedmdesátiny, ale hoši vypadají mnohem lépe) a v hospodě U Taterů bylo zase veselo. Přejme jim oběma všechno, co jim dělá radost. Kluci buďte zdraví a veselí.

__________________________________________________________________

28. 5. 2022 po více jak dvou měsících příprav odstartoval z hřiště na močidlech v 10:00 dětský den. Účast 35 dětí všech věkových kategorií od 1,5 do 16 let byla potěšující. Děti prošly desítkou stanovišť na lesním okruhu dlouhém asi 2 km a snažili se uspět v připravených soutěžích a kvízech – zatloukání hřebíků, balancování na padlém smrku, házení míčků, lukostřelbě, určování rostlin, stromů, hub, orientaci v ročních obdobích a čase podle kalendáře. Byla i střelba ze vzduchovky a velký zájem vzbudilo stanoviště kde místní policie dětem předvedla potápěčskou výzbroj a jízdu na čtyřkolce. Nakonec uspěly všechny děti a nezbylo, než všechny postavit na stupně vítězů a dekorovat diplomy a cenami. Drobné občerstvení, malování obličejů, možnost  skotačení čerstvě otevřeném dětském hřišti a na „skákacím hradě“ bylo pak skvělým zakončením dětského dne.

Poděkování  patří všem zapojeným členům SKOTu i Třebenickým kamarádům za nemalé finanční přispění a za podíl na přípravě a vlastním průběhu dne. 

A tady je pár fotek pro ilustraci atmosféry:

__________________________________________________________________

21. 5. 2022 Tak jak letos na trampské lize? Hostitelem byla tentokrát osada Dashwood. Reprezentaci SKOTu v nohejbalu i volejbalu zajistila především rodina Taterů ve složení Pája, Zdeněk, Kristina, Kája, Mára a Kuba. S ohledem zanedbatelnou intenzitu tréningu je 6.místo (z 8 družstev) téměř úspěch. 

__________________________________________________________________

30. 4. 2022 Tradiční pálení čarodějnic jsme udělali hned ve dvojím provedení. Jednou pro děti na osadním hřišti s dětským ohněm a opékáním buřtíků (tady byl hlavním organizátorem příprav Radek a kamarádi) a podruhé na louce u pomníčku, kde se o přípravu super hranice zasloužil Dudli s kamarády. A večer se hrálo.

večerní hraní
„velké čarodejnice“

__________________________________________________________________

Brigáda – dětské hřiště – Močidla

23.4.22 – Asi deset chlapů, dvě ženy, tři děti a dva psi makali podle svých sil. Pokračovala stavba multifunkční konstrukce pro děti a úklid terénu kolem hřiště. Pily řvaly, svaly se napínaly, děti a psi dováděli. Stihli jsme i opéct klobásy a dát pivo. A tady je pár ilustračních fotek.

Page generated in 0,386 seconds. Stats plugin by www.blog.ca