Alt text

Naplánováno pro rok 2024

Členská schůze SKOT – 30.3. v 10.00, hospoda U Taterů

Velikonoční koleda – 31.3. – tradiční obchůzka s pomlázkou

Dětské čarodějnice  – 30.4., 15.00, Močidla – opékání buřtů a další zábava pro děti

Dospělé čarodejnice 30.4., 20.00, na ohybu (louka u pomníčku SKOT)

Čištění studny – 1.5., 10.00, sraz hospoda U Taterů

Trampská liga – 18.5., na osadě Louisiána

Jana Kučerová – 25.5. v 17.00 rozloučení s kamarádkou v hospodě U Taterů

Dětský den – 1.6., 10.00, Močidla – závazné přihlášky sdělte P+P.Taterovi nebo E.Kulhánkové nebo R.Wittnerovi nejpozději do 1.5.

Karel Kubý senior – 1.6. v 18.00 rozloučení s kamarádem u osadního pomníčku a následně v hospodě U Taterů

Dětská olympiáda – 24. 8., 15.00, Močidla

Nohejbalový turnaj trojic – 14. 9., Močidla

Třebenické vánoční setkání – 14.12. – tradiční vánoční představení

Rozsvícení vánočního stromu – 23.12., 17.00, hospoda U Taterů

Silvestrovský pochod – 30.12. – trasu vymyslíme dodatečně

Velikonoční koleda

31.3.2024 – Letošní tažení koledníků a vlastně i kolednic ….

Členskě schůze SKOT

30.3.2024

—– 2023 —–

30.12.2023 – Sportovní reprezentance Třebenic výstupem severní stěnou opět zdolala „čtyřstovku“ Taterův vrch (dříve Nad sv. Jánem). Po zaparkování kočárků, shromáždění dětí a psů, rozdělání ohně pro opékání buřtů, pronesl šerif Guby slavnostní přípitek a účastníci výstupu tak přivítali s mírným předstihem rok 2024. Přesun do základního tábora (hospoda U Taterů) nepřinesl už pak žádná nepříjemná překvapení.

23.12.2023 – šerif osad SKOT nezapomněl na „předpremiéru“ štědrého dne spojenou s rozsvícením vánočního stromku na terase hospody U Taterů, s rozdáváním malých dárků dětem (u nás v Třebenicích si děti opravdu užívají), s popíjením svářáku (u nás v Třebenicích si dospělí opravdu užívají) a doplňkovou grilovačkou. Za sponzorování akce děkujeme nejmenovanému členovi spolku.

16.12.2023 – ani letos jsme nevynechali postavení stáje jako skromného příbytku pro narození Ježíška i jako centra scény pro tradiční vánoční představení. Jako vždy byl nácvik, postavení scény, technické zabezpečení, catering, propagace i samotné provedení dílem vícečlenné party. A zase se dílo podařilo. A jako vždy režisérka a scénaristka v jedné osobě přišla s novinkami – příběh provázel hlas moudré stařeny-poutnice a do představení byli vtažení i diváci coby návštěvníci betlémské stáje, kteří se přišli poklonit Ježíškovi. Tedy letošní počet herců se tím zvýšil asi o 20 :-). Atmosféru příprav i představení ilustruje několik obrázků.

17.9.2023 – Kaplička Povýšení sv. Kříže je místem, kde se každý rok v září schází věřící spoluobčané na mši slouženou panem farářem Debkem u příležitosti svátku stejného jména. Tak tomu bylo i letos a kapličku i k této příležitosti dobrovolníci zkrášlí.

9.9.2023 – spřátelené osady Ascalona, Kodiak, Dashwood a Havran společně s domácími borci SKOT sestavily celkem 8 týmů. Po celodenních vyčerpávajících bojích stanul na nejvyšším stupni trojčlený tým osady Kodiak – blahopřejeme. Náš tým v nových vzorech dresů ve složení Mára, Karlík a Pája vybojoval třetí příčku. Možná by pro lepší umístění pomohla větší podpora obecenstva. Tak příště !!??

Dětská olympiáda

19.8.2023 – pomyslný olympijský oheň vzplál na Močidlech jako každý rok. Vedro se podepsalo na účasti a o to obdivuhodnější byly výkony zúčastněných dětí a obětavost organizátorů a rozhodčích u jednotlivých disciplín. Všichni do toho šli naplno a tak to má na olympiádě být.

Dětský den

3.6.2023 – i letos měl dětský den podobu celoobecní akce. Odhadem se 40 dětí s rodiči sešlo na hřiště na Močidlech a vydalo se na značený soutěžní cca dvoukilometrový okruh. Některé úkoly a kvízy proti loňskému roku byly nové, některé se opakovaly. Děti musely zapojit doslova všechny smysly – hádaly co cítí, ochutnávají, slyší, vidí. Nechyběla tradiční střelba a užily si i zábavy na stanovišti štěchovických hasičů. A jak je u nás zvykem, vyhrály všechny děti a odměnou za výkony jim bylo opět skotačení na skákacím „dračím hradu“, zmrzlina, buřtíky, sladkosti a dobrá nálada rodičů.

Poděkování  patří všem zapojeným členům SKOTu i Třebenickým kamarádům jak za odvedenou práci na přípravě a samotném průběhu dětského dne a za dotační finanční podporu městyse a sponzorské přispění fy Pinko Benešov.

A tady je pár fotek ilustračních záběrů:

Uklízíme Třebenice

6.5.2023 – Mimo plán a spontánně jsme se rozhodli pomoct jaru udělat Třebenice krásnější. Parta SKOTáků a ne-SKOTáků obešla s pytli obec a co našla to sebrala 😁😉. A že toho bylo! Obrázek zdaleka neilustruje všechny co hledali a všechno co se našlo.

Čarodejnice

30.4.2023 – tak jsme zase udělali velký oheň, koukali do plamenů, poklábosili, popili, zazpívali a zahráli a bylo nám fajn. Nezapomnělo se na děti, které si užili svoje malé „čarodejničky“.

Velikonoční koleda

8.4.2023 – Třebenické slečny, paní a holky jako každý rok dostali co si na velikonoce zaslouží. No a vlastně kluci a chlapi si také užili svoje.

Zápis z členské schůze SKOT

8.4.2023

Rozloučení se stromem

březen 2023 – Kaplička Povýšení svatého Kříže se zvoničkou stojí v horní části Třebenic již od roku 1875 a možná podobně dlouho je zarámována dvěma kaštany, které za tu dobu dorostly do úctyhodné velikosti. Bohužel jeden z nich začal usychat a aby nedošlo ke škodám, musel být letos v březnu odbornou firmou odstraněný. 

—– 2022 —–

Vánoční pochod

30.12.2022  A jako vždy zakončujeme rok vánočním (předsilvestrovkým) pochodem. Asi padesátka dospělých, dětí a mládeže, kočárků a psů se vyšplhala na k´ótu 423 m neboli Taterův vrch. Slavnostní přípitek a několik desítek opečených a zkonzumovaných buřtů bylo krásným trampským zakončením roku 2022. Tak s klidem a s vírou v dobré vyrážíme na cestu do nového roku.

Rozsvícení vánočního stromu

23.12.2022 – Těsně před Štědrým dnem rozsvítil šerif před hospodou U Taterů vánoční strom a oči dětí. Drobnými dárečky si děti vyzkoušeli Štědrý den nanečisto. Aby to dospělým nebylo líto zásluhou sponzorů se rozdával i kousek uzeného se svařákem a čajem. No a pak všichni domů a vánoce jedou naostro. Tak šťastné a veselé.

Vánoční setkání

17.12.2022  Čas adventu začíná u nás v Třebenicích postavením betlémské stáje a letos s přírodou přidanou dekorací sněhové nadílky se vydařila. Podstatně dříve se ale snažíme vymyslet novou podobu vánočního představení o narození Ježíška. Konečně se po dvouletých pandemických opatřeních podařilo uvést v život poslední nápad hlavního „tahouna“ akce Evy – muzikálové provedení. S ohledem na tradice jsme zvolili otextování trampské klasiky. Výsledek snahy hudebníků, textařů, zvukařů, tvůrců kostýmů, malých i velkých herců – zpěváků, odborných technických pracovníků, filmařů a fotografů, stavěčů scény, pracovníku bufetu, majitelů použitých nemovitostí a mnoha dalších specialistů stál (při vší skromnosti) za to. Návštěvnost akce a ohlasy – skvělé. Dík všem a tady je malá galerie pro připomenutí a ilustraci (kdo chce shlédnout celý záznam představení, ať se obrátí na Evu – viz kontakty):

Příběh začíná (slovo)
Marie a Josef (píseň)
Anděl (píseň)
Andílci (píseň)
Pastýři (píseň)
Tři králové (píseň)

Turnaj v nohejbale

10. 9. 2022  Na Močidlech se tentokrát sešlo se 5 týmů a reprezentace SKOTu ve složení Mára, Karlík a Pája vybojovali stříbro. Takhle nějak to vypadalo a vítězům – borcům z osady Kocába – samozřejmě blahopřejeme.

__________________________________________________________________

Dětská olympiáda

28. 8. 2022  A zase je to tu – děti soutěží o olympijské pocty v duchu třebenických olympijských ideálů – bavit se, hrát si a sportovat. Skok, běh, střelba, … Na stupních vítězů bylo nabito.

Poděkování všem SKOTákům, rodičům a hlavně dětem, že přišli a s velkým nasazením soutěžili.

__________________________________________________________________

Jen abyste věděli, co se zde děje

26. 7. 2022  Dnes nás (hospodu U Taterů) navštívila parta osady, která má lehce zapamatovatelný název Ostříži-Čert + VON-PROS. Někteří z členů si tu zavzpomínali na doby, kdy v kraji pobývali. Kamarádka Viera Lapačková poskládala pár fotek s nádechem atmosféry typické pro podobná setkání v  hospodě U Taterů – tady jsou.

Dudli slavil devátou pětiletku

8.7. 2022 – kamarád Zdeněk alias Dudli slavil „skorokulatiny“ v kulturním zařízení U Taterů – přišli jsme, popřáli zdraví a sílu a rádi oslavili s ním. 

__________________________________________________________________

Rozloučení s Bedřiškou Taterovou

24. 6. 2022 v pondělí 20.6.2022 skončila svoji životní pouť Bedřiška Taterová. Setkávat se s ní budeme jen ve vzpomínkách. Do hospody U Taterů přišlo naposled, v duchu s Bedřiškou, posedět několik kamarádů, přátel a zazpívat na rozloučenou pár jejích oblíbených „kousků“. 

__________________________________________________________________

100 let hospody u Taterů

18. 6. 2022 A je to tady. Samotné centrum osadního dění a v trampském světě opravdu pojem – hospoda U Taterů – slavila 100 let od chvíle, kdy děda Taterů začal nabízet výletníkům a zvláště trampům osvěžení pro tělo, ale vlastně i pro radost duše. Všechno co a jak tenkrát začínalo se můžete dočíst ve večerníku Taterníku, který vyšel k této příležitosti v nákladu 100 ks a který si v hospodě můžete půjčit. 

Oslavy byly přiměřené jubileu. To znamená, že velké. Hospoda narvaná. Nebylo volné místo k sezení a snad i ke stání. Obsluhovala celá rodina Taterů a další osadní síly. Hukot desítek hovorů a pokřiků. A do toho všeho zpěv a muzika. No prostě chaos jaký má být. 

__________________________________________________________________

Sedmdesátiny J+L

4. 6. 2022 Jen tak mimochodem jsme využili příležitosti se sejít a „zaslavit“ si. Čulda a Libor se s námi podělili o kulaté výročí narození (proslýchá se, že sedmdesátiny, ale hoši vypadají mnohem lépe) a v hospodě U Taterů bylo zase veselo. Přejme jim oběma všechno, co jim dělá radost. Kluci buďte zdraví a veselí.

__________________________________________________________________

Dětský den

28. 5. 2022 po více jak dvou měsících příprav odstartoval z hřiště na močidlech v 10:00 dětský den. Účast 35 dětí všech věkových kategorií od 1,5 do 16 let byla potěšující. Děti prošly desítkou stanovišť na lesním okruhu dlouhém asi 2 km a snažili se uspět v připravených soutěžích a kvízech – zatloukání hřebíků, balancování na padlém smrku, házení míčků, lukostřelbě, určování rostlin, stromů, hub, orientaci v ročních obdobích a čase podle kalendáře. Byla i střelba ze vzduchovky a velký zájem vzbudilo stanoviště kde místní policie dětem předvedla potápěčskou výzbroj a jízdu na čtyřkolce. Nakonec uspěly všechny děti a nezbylo, než všechny postavit na stupně vítězů a dekorovat diplomy a cenami. Drobné občerstvení, malování obličejů, možnost  skotačení čerstvě otevřeném dětském hřišti a na „skákacím hradě“ bylo pak skvělým zakončením dětského dne.

Poděkování  patří všem zapojeným členům SKOTu i Třebenickým kamarádům za nemalé finanční přispění a za podíl na přípravě a vlastním průběhu dne. 

A tady je pár fotek pro ilustraci atmosféry:

__________________________________________________________________

Trampská liga

21. 5. 2022 Tak jak letos na trampské lize? Hostitelem byla tentokrát osada Dashwood. Reprezentaci SKOTu v nohejbalu i volejbalu zajistila především rodina Taterů ve složení Pája, Zdeněk, Kristina, Kája, Mára a Kuba. S ohledem zanedbatelnou intenzitu tréningu je 6.místo (z 8 družstev) téměř úspěch. 

__________________________________________________________________

Pálení čarodejnic

30. 4. 2022 Tradiční pálení čarodějnic jsme udělali hned ve dvojím provedení. Jednou pro děti na osadním hřišti s dětským ohněm a opékáním buřtíků (tady byl hlavním organizátorem příprav Radek a kamarádi) a podruhé na louce u pomníčku, kde se o přípravu super hranice zasloužil Dudli s kamarády. A večer se hrálo.

večerní hraní
„velké čarodejnice“

__________________________________________________________________

Brigáda – dětské hřiště – Močidla

23.4.22 – Asi deset chlapů, dvě ženy, tři děti a dva psi makali podle svých sil. Pokračovala stavba multifunkční konstrukce pro děti a úklid terénu kolem hřiště. Pily řvaly, svaly se napínaly, děti a psi dováděli. Stihli jsme i opéct klobásy a dát pivo. A tady je pár ilustračních fotek.

Srážky v Třebenicích:

Page generated in 0,546 seconds. Stats plugin by www.blog.ca