Události ojedinělé

udalosti ojedine

30.6.2018 – promítání a přednáška v hostinci U Taterů

– Premiéra promítání unikátní dobové vizualizace exteriéru a interiéru kláštera na Ostrově.

– Přednáška – zaniklá středověká ves Honojedy, mezi Třebenicemi a Slapy a další informace o našem regionu.

– Přednášku dokumentaristy p.Václava Šmeráka a archeologa Jana Víznera na téma Vysoký Újezd a Sekanka (zaniklé město na ostrohu na soutoku Vltavy a Sázavy).

(viz také stránky https://www.mezirekami.cz

23.6.2018 – potlach na Ztracence, slavila 100 let

Dar od SKOTu Ztracence

snad všichni Ztracenkáři

Dana a Věrka hrají dětem divadlo

skupina KTO

pamětní list od Ztracenky

V roce 2017 proběhla sbírka na opravu varhan ve Slapech. Osada na to přispěla částkou 5000 Kč. Opravu provedla firma z Německa. Znějí opravdu výborně o čem se mohou všichni přesvědčit při každé mši v neděli.  Pietní místo ve Slapech je věnované dobrodincům, kteří přispěli. Ještě budou doplňována jména všech dárců.


    Opustil nás kamarád, kamarádka  

2019                                                                                                                     Milena Kroftová a Sláva Klabík   

 2018 
 Zdeněk Hnízdil – Berlička 19. 7.
Galerie – rozloučení s Berličkou

Květa Dvořáková – duben
Galerie – rozloučení s Květou
                                                                                                       Josef Hozák – 25. 3. 


2018 Velikonoční schůze, navštívil nás po delší době Zdeněk Hnízdil – Berlička.  V tomto roce slavil 70 let.2018 – obora Třebenice je zrušená Oplocení obory začalo mizet koncem roku 2017 a začátkem 2018. Obora měla rozlohu asi 230 ha. Založena byla v roce 1979. Více textu.

2017 – náš šerif Pavel TaterGubby, získal Trampského Oskara
Více textu

2017 – Country rádio dorazilo 14. 10. 2017 do osady SKOT
Country tým připravil pro nejvyhlášenější osady jak v Čechách, tak na Moravě různé soutěže o věcné ceny, písničky na přání. Před Skotem navštívili Ztracenku, Kamarády staré řeky, Modrou kotvu, Cannawakke, Prašivku, Chlumburk, Dashwood, Ketkovák, Blanici. V naší osadě proběhlo vše také v přímém přenosu. V 17.00. Šerif Gubby promluvil o historii osady a dostal úřední osadní certifikát. Sponzor celé akce byl pivovar Únětice. Jejich pivko teklo jako další odměna soutěžícím. V hostinci U Taterů se sešlo dost místních trempů a soutěžili jak o život.  Po odjezdu rádia, hrál SKOT do pozdních hodin. Počasí bylo teplé a výrazně barevné, jak ostatně každý podzim. Záznam rozhovoru šerifa z přímého přenosu.

2015 – Zvláštní znamení touha – …trempové postupně objevovali tehdy ještě neosídlenou přírodu zejména v jižním okolí Prahy, především v povodí řek Vltavy a Sázavy, později i v povodí řeky Berounky či v hlubokých lesích na Brdech, či na jejich lesnatém předhůří, na Hřebenech. Tramping se ovšem posléze rozšířil v menší či větší míře do všech koutů bývalého Československa. V povodí Vltavy a Sázavy pak také vznikly první osady, po vzoru osad při osídlování Západu… A takto vznikla i osada SKOT a i na ní se zaměřil TV seriál „Zvláštní znamení touha“. V hospodě U Taterů proběhlo setkání pamětníků a kamarádů, kteří mají k trampingu co říci. Zdroj – také Wikipedie: Tramping.

2013 –  Jana a Václav Veselých z Prahy – V červenci po sesuvu půdy v Třebenicích, v osadě Svatojánské proudy přišly o život pod troskami chaty dvě osoby. Několik jednotek hasičů postupně vyjelo společně s policisty obvodních oddělení a policisty z poříčního oddílu na místo události v Třebenicích. K místu vyrazili také záchranáři ASČR. Přístup k chatě byl velmi komplikovaný, jediná cesta byla rozbahněná, částečně zaplavená, propadlá a plná popadaných stromů. Hasiči se k chatě dostali na člunech a posléze postupně rozřezávali stromy, aby se k chatě dostali také záchranáři po souši. V troskách byla postupně nalezena dvě lidská těla, muže a ženy. Na místě zasahovali také psi Městské policie Praha. Zdroj: Policejní deník

2011 – Natáčení V. Čecha – Vladimír Čech natáčel do pořadu trampské Rokoko o žití a sportování na osadách. Zúčastnili se též kamarádi z osad Ztracená naděje a Proudy s mistrem světa Wildou Ungermanem.

2006 – oprava pomníčku na Bílé skále  Pomníček na Bílé skále postavili v roce 1935 kamarádi Bardi na památku kamarádky Inky, která z nešťastné lásky skočila z těchto míst. Pomníček vydržel i těžké časy druhé světové války a komunismu, až ho nějaký „blb“ v roce 2005 celý rozházel a zničil. Skoťáci se rozhodli pomníček znovu postavit. Uspořádali peněžní sbírku na pořízení nového pamětního kamene a vytesání textu. V roce 2006 byl pomníček obnoven. Pomníček opravoval Zdenek Hnízdil st., Šumák, Gubby, Karel Macháček, Pepa Prudký, Sláva Klabík, Sláva Koza, Franta Šturma, se psem Karel Havlíček.

Page generated in 0,336 seconds. Stats plugin by www.blog.ca